Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
  Сестра медична старша
 
Ничипорчук Тетяна Андріївна
 
Кваліфікаційна категорія - "спеціаліст вищої категорії"
 
Освіта - середня-спеціальна
 
Стаж роботи - 27 років

Профілактика дитячих шкірних хвороб

У першу чергу, необхідно дотримання всіх правил гігієни житла, тіла й одягу. Також потрібно правильне харчування з достатньою кількістю вітамінів, правильний режим. Як тільки ви виявили у одного з дітей шкірне захворювання, постарайтеся виключити спільне користування близнюків одягом, іграшками, посудом і т.д. Більшість гнійничкових, грибкових і вірусних захворювань заразні і легко передаються від хворих дітей або тварин. Часто шкірні захворювання викликаються алергенами - харчовими, ароматами, медикаментами. Їх необхідно вчасно виявити. Шкіра дітей легко забруднюється, особливо під час гри на вулиці, дачній ділянці. Мікроби з пилу і бруду легко проникають в дитячу шкіру. Чим рідше вона пошкоджується і забруднюється, тим рідше виникає такий різновид шкірних захворювань, як гнійничкові. При грибкових захворюваннях (це трихофітія, або стригучий лишай, а також опік) хворої дитини потрібно негайно ізолювати від контакту з іншими дітьми і показати лікареві. Видужалий дитини пускають у дитячий колектив тільки після того, як він пройде триразовий аналіз на грибок. Ізолюють від оточуючих і хворого на коросту. Для попередження корости потрібно стежити за здоров’ям домашніх собак і кішок, які можуть переносити захворювання. Обов’язково потрібно дотримуватися гігієни ліжку, одягу, іграшок - у всіх них може «оселитися» коростяний кліщ. Профілактика дитячих хвороб зміцнить здоров’я Вашого малюка та подарує радість життя та спілкування. Будьте здорові!

"Скільки повинна спати дитина"

 

Кожну маму хвилює питання: cкільки повинна спати дитина? Відповідь на нього достатньо проста: рівно стільки, скільки спить дитина. Тут наведені орієнтовні добові норми, скільки повинна спати дитина в залежності від віку. Пам’ятаєте, скільки спить Ваша дитина показник індивідуальний. Тому відхилення в будь-яку сторону на 2 години потрібно сприймати, як індивідуальну особливість тривалості сну Вашої дитини.

 

Скільки повинна спати дитина:

 • дитина повинна спати в 1 місяць 18 годин
 • дитина повинна спати в 2 місяці 18 годин
 • дитина повинна спати в 3 місяці 17-18 годин
 • дитина повинна спати в 4 місяці 17 годин
 • дитина повинна спати в 5 місяців 16 годин
 • дитина повинна спати в 6 місяців 16 годин
 • дитина повинна спати в 7 місяців 15 годин
 • дитина повинна спати в 8 місяців 15 годин
 • дитина повинна спати в 9 місяців 14 годин
 • дитина повинна спати в 10 місяців 14 годин
 • дитина повинна спати в 11 місяців 13 годин
 • в 1 рік дитина повинна спати 13 годин, включаючи денний сон, який триває від близько 3 години
 • в півтора року дитина повинна спати близько 13 годин, але сумарний денний сон слід скоротити до 2,5 годин
 • в 2 роки дитина повинна спати близько 12-13 годин, включаючи 2-2,5 годинний денний сон
 • в 3 роки дитина повинна спати близько 12:00, включаючи 2 годинний денний сон
 • в 4 роки і до 6-7 років дитина повинна спати близько 9 годин вночі і один раз вдень близько 2 годин, сумарний добовий сон буде складати близько 11 годин
 • в 7 років дитина повинна спати не менше 9-10 годин, причому денний сон їй вже не обов’язковий.

 

Картинки по запросу ДИТИНА СПИТЬ АНІМАЦІЙНА КАРТИНКАПовноцінний сон - важливий елемент організації життєдіяльності

Важливе значення для нормальної життєдіяльності дитини має сон. Не випадково у цьому функціональному стані людина перебуває близько третини свого життя. Сон відіграє роль відновлювального процесу, під час якого відбувається "очищення" всього організму. Крім того, він необхідний для нормальної розумової діяльності, комфортного психологічного стану дитини.

Скорочення тривалості сну призводить до зниження опірності організму до різних інфекцій, відхилень у психіці, до погіршення працездатності.

За висновками фізіологів, сон є неспецифічним показником загального стану людини, оскільки при появі змін в організмі, пов'язаних з хворобою, перевтомою, спостерігають порушення сну. Експериментально доведено, що інтенсивність і якість розумової праці при систематичному недосипанні знижується майже вдвічі. Таким чином, контроль за якістю сну необхідний для оцінки рівня функціонального комфорту організму дитини.

Гігієнічно повноцінний сон - це сон з достатньою тривалістю, глибиною з чітко установленим часом відходу до сну та пробудженням.

Діти старшого дошкільного та молодшого шкільного віку повинні лягати спати о 20 год 30 хв - 20 год 45 хв, проте не пізніше 21 год. Ранній сон дуже важливий для дитини, оскільки відповідає біоритмічній кривій коливань цілої низки біохімічних, фізіологічних і психофізичних показників. Доведено, що максимум виділення гормонів росту спостерігається у дітей від 22 до 23 години, але не раніше ніж через годину після засинання.

Ось чому, якщо дитина лягає спати дуже пізно, то у неї порушуються показники зросту. Процес засинання ускладнюється, якщо діти збуджені. Щоб уникнути цих порушень, перед сном потрібно уникати гучних ігор, напруженої розумової праці, емоційного збудження, голосних розмов, перегляду телевізійних передач із хвилюючим сюжетом, тобто всього того, що сприяє надмірному збудженню нервової системи. Крім того, вечеря має бути легкою і не пізніше ніж за 1,5 - 2 години до сну. Міцний чай, шоколад давати дітям на ніч не рекомендується.

Корисна як для дітей, так і для дорослих спокійна прогулянка перед сном. Перебуваючи у садку, парку чи лісі, діти і дорослі вдихають біологічно активні речовини, що їх виділяють рослини-фітонциди. Вони мають тонізувальний та дезинфікувальний впливи на організм. Потрапляючи у дихальні шляхи, фітонциди не лише очищають бронхи, легені від хвороботворних мікробів, а й підвищують тонус усього організму.

Приміщення, де спить дитина, потрібно систематично провітрювати, тому що свіже повітря пришвидшує засинання і підтримує фізіологічну глибину і тривалість сну. Взимку дитині ліпше спати з відчиненою кватиркою, а в теплий сезон - при відкритому вікні. Провітрювання необхідне не лише для очищення повітря, а й для його охолодження. Відчуваючи приємне тепло ліжка і дихаючи прохолодним свіжим повітрям, діти почуваються зручно і швидко засинають.

Важливе значення для повноцінного сну має й те, на чому спить дитина. Ліжко має бути достатньої довжини і ширини з твердим матрацом. Якщо сітка чи матрац ліжка занадто м'які, тіло викривляється, що викликає порушення кров'яного постачання спинного мозку та інших органів і призводить до застійних явищ. Окрім того, при вимушеному згинанні тулуба нервові закінчення можуть защемлятися. Корисно спати на правому боці, оскільки це створює найсприятливіші умови для роботи серця та органів травлення.

Використовувати поролон для матрацу шкідливо, тому що він поглинає біоенергію людей незалежно від того, чим він накритий зверху. Недоцільним є і використання перин із пір'я: при лежанні на них відбувається провалювання тулуба, грудна клітка стискується. Сприяють перегріванню тіла і стають резервуаром для накопичення великої кількості пилу також і пухові ковдри. Подушка має бути не великою, щоб не перешкоджати правильному положенню тіла під час сну. Спеціалісти вважають, що спати на подушці чи ні - це справа звички. Однак дітям, які страждають серцево-судинною недостатністю, бронхіальною астмою, ожирінням, спати на низькій подушці або без неї не рекомендується. Враховуючи те, що впродовж ночі кожен з нас здійснює від 40 до 60 рухів, пов'язаних зі зміною положення тіла і кінцівок, розміри ліжка повинні відповідати параметрам дитини. Дитяче ліжко треба розміщувати в освітленому місці кімнати, подалі від опалювальних приладів, а також дверей і вікон, щоб уникнути протягу. Постільна білизна має бути відповідної довжини і ширини з рівною поверхнею, зручною та акуратною. Спати дітям треба у нічній сорочці чи піжамі.

Найсприятливіше пробудження дитини після нічного сну о 7 год - 7 год 30 хв. Отже, загальна тривалість нічного сну старших дошкільників становить 10,5-11 год. Не менш важливо виконувати правила ранкового підйому. Для полегшення переходу від сну до активних дій корисно у ліжку декілька секунд активно попрацювати кистями рук, стискаючи і розтискаючи пальці. Завдяки цьому в центральну нервову систему надходить велика кількість нервових імпульсів, які сприяють ослабленню, характерного для сну, стану кори великих півкуль головного мозку. Після цього потрібно зробити 3-4 глибоких рівномірних вдихи і видихи, що сприяє збагаченню крові киснем, оскільки при зміні положення тіла - від горизонтального до вертикального - зростає м'язова активність.

Важливе значення для зміцнення здоров'я дітей дошкільного віку має денний сон, що становить 1,5-2 години. За цей час відновлюється функціональний стан нервової системи і забезпечується нормальна психічна діяльність дитини.

При цьому варто зазначити, що глибокий, здоровий сон забезпечується попередньою активною діяльністю, яка включає рухові компоненти ігор, перебування на свіжому повітрі. Адже здорова втома - це передумова міцного сну.

Картинки по запросу БДЖІЛКА АНІМАЦІЙНА КАРТИНКАПерша долікарська допомога

дітям-алергікам при укусах ос, бджіл, джмелів, мурах

Діти, які відвідують дошкільний заклад у весняно-літній період, можуть постраждати від укусів комах, що жалять, на прогулянці в парку, лісі, екскурсії на відкритому повітрі. Необхідно розрізняти алергію на отруту при укусах таких комах, як оси, бджоли, джмелі, мурахи, та алергію на слину при укусах комарів, мокреців, інших дрібних комахах.

Ø Реакція на отруту комах може бути місцевою та системною – аж до анафілактичного шоку, який може призвести до загибелі дитини.

Ø Найчастіше зустрічається місцева шкірна алергічна реакція, що супроводжується невеликим почервонінням, набряком та болем. Симптоми можуть зберігатися від кількох годин до кількох діб

Ø Системні реакції можуть розвиватися при численних нападах перетинчастокрилих комах та/або у разі, коли дитина має схильність до алергії

Ø Дитина, в якої колись була тяжка (анафілактична) реакція на укус перетинчастокрилих, повинна мати із собою набір для надання першої долікарської допомоги

Ø Аби вберегти вихованців від укусів комах, слід вдатися до таких запобіжних заходів:

· зачиняти вікна і двері сіткою, що не пропускає комах у приміщення;

· не дозволяти дітям ходити босоніж по траві, сидіти та лежати на землі, не перевіривши попередньо поверхню;

· не відвідувати з дітьми пасіки та триматися подалі від місць можливого скупчення комах, що жалять, - овочевих та квіткових ринків, мусорозбірних контейнерів тощо;

· регулярно оглядати територію дошкільного закладу та видаляти з неї гнізда комах;

· не дозволяти дітям їсти на вулиці солодке, що привертає увагу комах;

· контролювати дотримання дітьми-алергіками дієти (вони не мають їсти мед та медовмісні продукти);

· не давати дітям лікарські та косметичні засоби, що містять отруту комах, мед, прополіс тощо.

Ø Якщо дитину вкусила перетинчастокрилі комаха (оса, бджола, джміль), необхідно негайно надати їй першу долікарську допомогу:

· видалити жало з місця укусу, використовуючи пінцет; не можна стискати жало, оскільки через це отрута може інтенсивніше проникати до рани;

· прикласти щось холодне до місця укусу;

· виключити вірогідність перегрівання дитини та фізичне навантаження;

· для зниження свербежу можна дати дитині антигістамінні препарати; для зменшення набряку можна використовувати проти алергенні креми чи мазі;

· у тяжких випадках, особливо, якщо комаха вжалила дитину у слизову оболонку, необхідно негайно звернутися до лікаря.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Відділ освіти